Quantcast
Channel: Komentarze do: Jaki ekspres ciśnieniowy kupić? TOP-10 (zima 2024)
Viewing all 1845 articles
Browse latest View live

Autor: Grzegorz

$
0
0

Panie Arku narazie zostaje przy dzbanku ale nie wykluczone że zastosuje filtr jeśli kupie zestaw Saeco do czyszczenia. A jeśli będę miał te filtry wody Saeco to jak wtedy ustawić twardość wody (nie mam już paska, ale kiedyś jak mierzyłem do zmywarki to wyszło mi między 3-4).

A co do tej mlecznej wyspy czy można by myc ja cała, oczywiście rozebraną w zmywarce, zamiast przepłukiwać i myć cotygodniowych?
Znajomi mają taki sam ekspres (znaczy Saeco minuto hd8763/19) i myją go tylko co 2 dzień w zmywarce. Czy to dobry pomysł ?

A ten roztwór z kwasku to jest wzamian “Saeco Milk Circuit Cleaner” tak ?

I ostatnie pytanko co do bloku, czyli stosować się bardziej względem 500 zaparzeń (u mnie wyjdzie ok co 3miesiące) a nie jak napisane w instrukcji “500zaparzeń ale nie rzadziej niż raz w miesiącu” ?

Dziękuję i pozdrawiam
Grzegorz

Ps. Cieszę się że są tacy ludzie jak pan :)


Autor: Arkadiusz Bielawski

$
0
0

Witam Cię Agato,
Tak masz rację pod kątem jakości sprzętu, uważam że Jura to klasa sama w sobie.
Jeżeli mam ci polecić ich ekspres zaproponował bym ich nowy model E 6.
Młynek stalowy typu Aroma G3, który nie przegrzewa kawy w trakcie mielenia, prosta obsługa i konserwacja, dzięki kolorowemu wyświetlaczowi z menu w języku polskim, przystawka do łatwego spieniania mleka, Cappuccino, latte i samo mleko za jednym dotknięciem, moc kawy to aż 16 g i prezentuje się świetnie.
Inny ich model to F 8, to pod kątem parametrów ten sam model, z tą różnicą że E 6 nie posiada zasobnika na kawę mieloną.
Kolejna różnica, F 8 jest produkowana w Szwajcarii, E 6 w Portugalii. Tym faktem nie należy się przejmować, między tymi fabrykami nie ma znaczącej różnicy w jakości. I jeszcze jedno wysokość wylewki na kawę i mleko to 111 mm, przydały by się odpowiednie szklanki do latte.

Autor: Kinga

$
0
0

Panie Arku, oglądaliśmy na żywo ekspresy De Longhi 44.660 oraz 45.760. Powiem szczerze, że jeśli chodzi o utrzymanie czystości i ładnego wyglądu w obu przypadkach jest to średni wybór, ale juz bardziej się skłaniamy ku temu białemu, nie będzie tak widać rys jak na 44.660. Natomiast może mógłby Pan polecić coś jeszcze alternatywnego z pozycji Saeco lub DeLonghi w cenie do 3000zł? Z góry bardzo dziękuje i życzę miłego weekendu

Autor: Agata

$
0
0

Arku, bardzo serdecznie Ci dziękuję ;)
Wybrałam ten sam model
lecz w kolorze czarnym zamawiając u dystrybutora czyli E60
Pozdrawiam serdecznie,Agata

Autor: Bernard

$
0
0

Panie Arku do mnie dotarł zamówiony ekspres Saeco Incanto 8917/09. Uruchomiłem ekspres zgodnie z instrukcją obsługi, zamontowałem filtr, wykonałem płukania a następnie zrobiłem 3 kawy (1 czarna i 2 mleczne). Zerknąłem do tacki i była ona prawie pełna wody, czy to jest normalne i tak powinno być?

Autor: Agnieszka

$
0
0

Dobry wieczór Arku,
czytam i czytam i czytam i głowę mam coraz większą. Jak chyba wszyscy tutaj zastanawiam się nad wyborem ekspresu do kawy. Przeczytałam wszystkie wpisy i wytypowałam cztery:
SAECO HD 8857/09 Exprelia
SAECO HD 8769/09 Moltio
DE LONGHI ECAM45.760.W
JURA E6.
ja piję zwykle macchiato a mąż espresso. W tej chwili używamy od prawie 10 lat ekspresu saeco talea ring plus i jego czas pomału chyba dobiega końca. kawa jest dobra ale mleczna wyspa to porażka, po latach zmagań kupiłam dzbanek indukcyjny do spieniania mleka i tak sobie radzę.
Zależy mi na niezbyt dużym ekspresie bo miejsca nie mam za dużo, z dobrym spienianiem mleka i łatwym czyszczeniem systemu mlecznego. (Myślelismy nawet o ekspresie pod zabudowę ale ceny są porażające i cos nie mam przekonania że jakość odzwierciedla cenę.) Jeszcze jedno czy któryś z tych ekspresów informuje, że ma za mało wody na kawę zanim zacznie ja robić. W moim ekspresie to prawdziwa zmora. pojemnik na wodę jest mały i nieprzezroczysty jak się zapomni sprawdzić to się kawę wylewa.

Oczywiście nie upieram się przy tych modelach jeśli uważasz, że w tym przedziale cenowym jakiś inny będzie lepszy to nie ma sprawy.
Bardzo proszę o poradę bo już sama nie wiem co wybrać.

Autor: Arkadiusz Bielawski

$
0
0

Grzegorzu, pasek lakmusowy możesz kupić w aptece, lub sklepach akwarystycznych, jeżeli twardość wyniesie 3-4, ustawiasz w pozycji 4.
Mycie w zmywarce mlecznej wyspy to nie jest najlepszy pomysł, raz że tworzywo z czasem zmatowieje, to środki używane do zmywarek mogą uszkodzić uszczelki i gumowe elementy do spieniania, lepiej przepłukać ręcznie rurkę i suwak mlecznej wyspy, to zajmie mało czasu.
Saeco Milk Circuit Cleane, to ten sam skład chemiczny, czyli kwasek cytrynowy.
Blok zaparzający według swojego doświadczenia, to tak masz rację wystarczy raz na 3 miesiące.

Autor: Arkadiusz Bielawski

$
0
0

Bernardzie to normalne zachowanie ekspresu, nie musisz się przejmować, w ten sposób ekspres przepłukuje system po każdym zaparzeniu.


Autor: Bernard

$
0
0

Panie Arku wydaje mi się, że nie jest to dobre zachowanie ekspresu. Z tego co udało mi się sprawdzić to ekspres przy załączeniu i wyłączaniu przepłukuje dysze tak, że pod koniec procesu ledwie trochę wody wypływa z dysz natomiast duża ilość wody pojawia się w tacce ociekowej i w pojemniku na fusy. Po zrobieniu kawy przez ekspres część wody też ląduje w tacce i w pojemniku na fusy. Dodam, że do przepłukiwania podstawiam filiżankę pod dysze i ta mała ilość wody, która idzie z dysz ląduje w filiżance.

Autor: Arkadiusz Bielawski

$
0
0

Kingo, mógłbym ci polecić inne modele De Longhi z mleczną wyspą, lecz ten proces czyszczenia i konserwacji jest taki sam, gorzej to wygląda z Saeco, ponieważ dyszę należy czyścić ręcznie i codziennie według zaleceń producenta.
Wchodzi w gę jeszcze inny ekspres Siemens TE 803209RW, lecz nie posiada informacji o braku wody i kawy. Więc reasumując De Longhi 45.760 wymaga mniej wysiłku jeżeli chodzi o konserwację niż pozostałe modele.

Autor: Arkadiusz Bielawski

$
0
0

Teraz mam już więcej informacji.
Bernardzie, należy po zmieniać ustawienia ekspresu, przestaw grubość mielenia na najdrobniejszą w trakcie pracy młynka i ponownie go ustaw w pozycji średnia grubość, blok zaparzający należy wyjąć i dokładnie przepłukać, znaczenie ma również jaka pojemność filiżanki została ustawiona, rzadko ustawiamy maksymalną pojemność.
Woda spływa do tacy ociekowej nie tylko z dyszy, pod tacą znajduje się automatyczny zawór, który odpowiada za regularne płukanie systemu zaparzania, dusza płukanie systemu spieniania.

Autor: Kinga

$
0
0

Rozumiem, ale niech mi Pan powie czy smak kawy będzie inny z tego ekspresu niz przykładowo z ekspresu De Longhi Ecam 23.462 czy też Saeco? Czy róznice wynikają jedynie z procesu czyszczenia? Bo to bardzo istotne :) Smak kawy jest jednak najważniejszy :) Czytając opinie również natchnęłam się na sporą ilość opinii, iż kawa z ekspresu De Longhi oraz mleko nie są tak gorące jak być powinny. Czy należy się tym martwić? Czy to jakaś wada tego ekspresu?

Autor: Bernard

$
0
0

Dziękuję Panie Arku za radę i pozdrawiam.

Autor: Marta

$
0
0

Dzień dobry ponownie,
Pico baristo zakupiony, na razie się z nim zapoznajemy :) .
Tak jak w przypadku Bernarda i jego Incanto zarówno po przepłukaniu dysz mleka jak i dysz od kawy wody w podstawionym naczyniu jest niewiele, więc mam pytanie nr 1, czy pójść za radą dla Bernarda i tez zmienic i przywrocic ustawienie grubości mielenia i przepłukać blok zaparzający, mimo że ekpres działa od 3 dni i zrobił max. 8 kaw?
Ponadto na początku ekspres przy robieniu kawy, ze strony bloku zaparzającego, wydawał dziwne metaliczne dźwięki, jak tarcie blachy o blachę, ale mam wrażenie, że mu to trochę przechodzi. Możliwe jest, że musiało się tam wszystko nasmarować natłuścić?

Po drugie chciałam zapytać o samą konserwację, a mianowicie jak z nim postępować by służył jak najdłużej bezawaryjnie.
Z tego co zdążyłam się dowiedzieć dla Pico baristo dedykowane są 4 środki chemiczne przeznaczone do jego czyszczenia:
filtr Aquaclean,
preparat do usuwania kamienia,
tabletki odtłuszczające do bloku zaparzającego,
środek do czyszczenia pojemnika na mleko.
Przeczytałam, że filtr należy wymieniać co 5000 zaparzeń lub raz na miesiąc i to jest zrozumiałe. Przeczytałam też, że odkamieniać należy po 8 wymianach filtra (wydaje mi się trochę rzadko), ale ok. Na tym forum przeczytałam, że pojemnik na mleko można czyścić roztworem kwasku z wodą i super i rozumiem, że preparatu saeco w takim przypadku nie muszę kupować?
Nie wiem co z tym preparatem odtłuszczającym blok. Jak często go używać lub czym bardziej naturalnym zastąpić (o ile to wskazane). Babka w sklepie stwierdziła, że raz na tydzień jest zbędne, a instrukcja nakazuje raz na tydzień, więc trochę zgłupiałam, tym bardziej, że blok wymaga płukania, wiec kiedy odtłuszczać?
Reasumując proszę o informację co należy kupić i jak często stosować.

A i jeszcze jedna prośba, wraz z ekspresem otrzymałam mała biała tubkę ze smarem, rozumiem, że jest to piąty środek konserwujący i też z czasem należy go kupić. Instrukcja mówi o smarowaniu co 5000 zaparzeń lub raz w miesiącu. Czy istnieje jakiś schemat czyszczenia raz w miesiącu, np. zmieniamy filtr, płuczemy blok, suszymy i smarujemy smarem?

Dużo tych pytań, ale bardzo proszę o jakieś wskazówki, z których pewnie skorzystają też inni forumowicze, bo jednak aby cieszyć się kawą należy zadbać o sprzęt jak najlepiej :)

pozdrawiam serdecznie
Marta

Autor: Bernard

$
0
0

Marta filtr Aquaclean zmienia się co 3 miesiące, a co 5000 filiżanek (przy założeniu, że filiżanka ma 100ml) lub co 2 lata należy przeprowadzić od kamienianie. Jak masz ustawioną temperaturę, na średnią? Czy wtedy kawa nie jest ciut chłodna? Z naszego ekspresu też czasem wydobywają się metaliczne trzaski.


Autor: Marta

$
0
0

Fakt, moja pomyłka, co trzy miesiace. Użytkuję ekspres 2 dzień i nie zdążyłam jeszcze obejrzeć wszystkich ustawień i funkcji i póki co temperatury nie ruszałam, więc jest ustawiona fabrycznie, ale w najbliższym czasie to sprawdzę. Dźwięki z każdym zaparzaniem ustawały i np. już dziś, po kilku kawach,nie było ich słychać, tylko normalne działanie mechanizmów, więc domyślam się, że ekspres po prostu musi się “dotrzeć”, chyba że nie mam racji, ale w końcu to nie chiński wyrób i nie sądzę, żeby na dzień dobry części o siebie tarły. Czy kawa jest chłodna? Ta z automatycznych przycisków, z mlekiem, fakt jest gotowa do picia od razu, nie parzy, ale np. kombinacja caffe crema+gorące mleko – zdecydowanie bardziej ciepła.

Autor: Marek

$
0
0

Cześć . Kupiłem dzięki forum i Panu Arkowi De Longhi 44.660 i jestem zadowolony -polecam,
kawa ok ,pianka ok ,temperatura ok. Mycie samoczynne wyspy ekstra.
Polecam niezdecydowanym. Oglądałem różne ekspresy i przy De Longhi jakoś te Saeco za około 3tys.wyglądają jak tania chińszczyzna przyciski,dysze,te świecące blaszki.
De Longi 44.660 i 45.760 to solidny włoski wyrób z którego napijemy się kawki jak z dobrej kawiarenki.

Autor: Arkadiusz Bielawski

$
0
0

Witam Cię Agnieszko,
Jestem przeciwnikiem ekspresów do zabudowy, ponieważ musisz mieć odpowiednią szafkę i niektóre modele mają trudny dostęp no zbiornika na wodę, młynka czy bloku zaparzającego nie mówiąc o odpowiednim dużym miejscu.
Z modeli które wybrałaś najlepiej wypadają De Longhi 45.76 i Jura E 6.
Jura przypomina o konieczności dolania wody czy uzupełnienia kawy w młynku, De Longhi nie, lecz posiada przezroczysty zbiornik na wodę i słychać w trakcie pracy młynka że kawa się kończy.
W E 6 nie wstawisz wysokiej szklanki do latte, w 45.760 już tak.
Oba modele są bardzo proste w konserwacji i czyszczeniu układu spieniania mleka lecz Jura posiada jedną małą przewagę, młynek jest stalowy żarnowy typu aroma G3+, czyli jest bardziej wytrzymały niż w De Longhi.
Sam bym się zastanowił bardzo poważnie, który model wybrać, lecz intuicja podpowiada mi że padło by na Jurę, to klasa bardzo wysoka jeżeli chodzi o jakość po mimo faktu że jest produkowany w Portugalii i nie posiada zasobnika na kawę mieloną.
Lecz jak sama wiesz ostateczny wybór należy do ciebie.
Pozdrawiam Arkadiusz Bielawski.

Autor: Arkadiusz Bielawski

$
0
0

Kingo, miałem okazję pika kawę z wielu ekspresów i różnica w smaku kawy między 45.760 a 25.462 jest odczuwalna, w Elettcie zainstalowany został nowy rodzaj młynka raz że cichszy, to kawa nie jest przypalona jak po jego starszym bracie.
Jeżeli chodzi o fakt że nie parzy odpowiednio gorącej kawy z mlekiem to często wina błędnego ustawienia temperatury i złego doboru odpowiedniej mieszanki kawy ziarnistej. Przy stosowaniu kawy 50% Arabicy i 50 % robusty ustawiamy temperaturę zaparzania wysoką, oraz używamy mleka 2%, różnica będzie odczuwalna.
45.760 będzie się automatycznie płukał po każdym włączeniu i wyłączeniu ekspresu, to ważne, aby nie pić pomyj, dodatkowo przestrzeganie mycia bloku zaparzającego, zachowa bardzo dobry smak kawy czy kawy z mlekiem, to dotyczy również ekspresów Saeco.
Ja i tak zaproponuję ci nadal Elettę, pytanie, który z modeli wybierzesz.

Autor: Arkadiusz Bielawski

$
0
0

Bardzo bobrze Bernard ci odpisał, miło że uważnie czytało mode posty i trudno się z nim nie zgodzić.
Metaliczny podźwięk wynika z niedotartego jeszcze bloku zaparzającego, konieczności jego przepłukania (resztki kawy powpadały w tryby bloku), lub konieczności przestawienia młynka jak to wcześniej pisałem.
Pamiętaj o bardzo ważnej kwestii, jeżeli chcesz uzyskać bardziej ciepłe latte czy cappuccino , używasz mieszanki np. 50/50 Arabicy i Robusty i ustawiasz temperaturę zaparzania wyższą, różnica będzie odczuwalna.
Bernardzie i Marto, zastosujcie się do mojej sugestii, a kawa z mlekiem nie tylko ucieszy podniebienie jak i pozostały zmysł wizualny.

Viewing all 1845 articles
Browse latest View live


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>